Reklama
Rozwiń
Reklama

Jarosław Kaczyński: W wymiarze sprawiedliwości panuje anarchia

- Reforma wymiaru sprawiedliwości musi być zwieńczona decyzjami w postaci aktów prawnych, ustaw, które cały ten system zamkną i uczynią go wewnętrznie spójnym i jednocześnie dużo bardziej niż dzisiaj odpornym na zjawiska patologiczne, i mającym w sobie możliwości trwałego zwalczania tych zjawisk - powiedział w rozmowie z PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Aktualizacja: 14.12.2019 14:42 Publikacja: 14.12.2019 14:30

Jarosław Kaczyński: W wymiarze sprawiedliwości panuje anarchia

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

W czwartek wieczorem do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Już nie tylko dyscyplinarkami, ale i karami finansowymi chce walczyć PiS ze zbuntowanymi przeciw jego władzy sędziami. Sędziowie mają odpowiadać dyscyplinarnie za kwestionowanie statusu innych sędziów. W ramach kary za takie działania mają być przenoszeni do innego sądu lub tracić urząd. Pojawić się ma też nowa kara dyscyplinarna: utrata miesięcznego wynagrodzenia z dodatkami.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Polityka
Donald Tusk na EFNI: Polska staje się perłą w koronie całej wspólnoty Zachodu
Polityka
Podcast „Polityczne Michałki”: Bez Tuska źle, z Tuskiem też niedobrze
Polityka
Na Wiejską Sara już nie wejdzie. Zamknęli Sejm przed najmłodszą reporterką
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Polityka
Warszawa: Atak na Biuro Krajowe Platformy Obywatelskiej
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama