"Zacząłem tu robić te rapy, bo miałem dość tego ciepła i piękna/a nigdy nie chciałem być biały,. i zawsze tu chciałem być gangsta/i zawsze tu chciałem być z bloków, i zawsze tu chciałem być z getta/i pi...ę mamę i tatę za to że oddaliby mi nerki, wątroby i serca/my to patointelgencja" - śpiewa raper Mata (Michał Matczak, syn prawnika i profesora UW Marcina Matczaka w utworze, który w ostatnich dniach zdobywa ogromną popularność na YouTube.

"Patointeligencja", utwór, do którego teledysk nakręcono przed warszawskim liceum im. Stefana Batorego opowiada o buntującej się młodzieży z tzw. dobrych domów.

W "Patointeligencji" Mata opowiada o swoich rówieśnikach z tzw. dobrych domów nadużywających alkoholu i narkotyków, uprawiających hazard i podejmujących inne ryzykowne zachowania.

"'Patointeligencja' bardzo trafnie i mocno pokazuje prawdziwe problemy warszawskiej młodzieży z dobrych domów. Narkotyki, seks, przemoc, alkohol, popieranie lewicy" - ocenia na swoim profilu na Facebooku utwór rapera Sławomir Mentzen.