W "Porannej rozmowie" RMF FM Karczewski przekonywał, że w sprawie walki z pandemią koronawirusa rządzący "zrobili bardzo dużo" i nie ma mowy o tym, że czas przed drugą falą zakażeń został "przespany".

- Przygotowaliśmy się. Mamy odpowiednią ilość respiratorów. W każdej chwili można zwiększyć ilość łóżek w szpitalach - zapewniał Karczewski.

Polityk PiS przyznał, że sytuacja jest trudna, ale "nie dramatyczna".  Drugiej fali należało się spodziewać i rzeczywiście liczba zakażeń znacznie wzrosła.

Karczewski stwierdził,  że władze nie wprowadza po raz drugi tak poważnego lockdownu, jaki miał miejsce wiosną - "nie wytrzymalibyśmy tego gospodarczo".

Były marszałek Senatu, prywatnie lekarz, w walce z koronawirusem zalecił wspomaganie odporności - jedzenie warzyw i owoców i aktywność fizyczną, ale przede wszystkim stosowanie się do zaleceń.

- Proponuję jabłka. „Jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora” - zachęcam do jedzenia owoców. Polecam dwa jabłka - mówił Karczewski.

Gość RMF FM odniósł się do słów wicepremiera Jacka Sasina, który zarzucił lekarzom niechęć do leczenia osób zakazonych.

- Niestety, występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego - chcę to wyraźnie powiedzieć: części, bo oczywiście bardzo wielu lekarzy i bardzo wiele pielęgniarek, personelu medycznego z wielkim poświęceniem wykonuje swoje obowiązki - ale część tych obowiązków wykonywać nie chce, czy to ze strachu przed epidemią - powiedział Sasin.

Stanisław Karczewski ocenił, że "absolutna większość lekarzy pracuje w pełni oddania na rzecz pacjentów".