Według najnowszego sondażu IBRiS dla portalu wp.pl, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 33 proc. głosów, a Koalicja Obywatelska na 24,1 proc.

To oznacza spory wzrost dla partii rządzącej. Aż o 4 punkty procentowe, w porównaniu do badań sprzed dwóch tygodni, podczas gdy poparcie dla KO urosło zaledwie o 0,1 punktu procentowego.

Widać więc, że problemy wewnętrzne w Zjednoczonej Prawicy, niedawne protesty kobiet, czy sytuacja pandemiczna nie zaszkodziły wcale tak mocno i trwale PiS.

Według nowego sondażu IBRIS - na podium utrzymuje się też formacja Szymona Hołowni - Polska 2050. Uzyskuje ona poparcie rzędu 13,1 proc. (spadek o 1,8 proc. w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni).

Z kolei Lewica może liczyć na 8,4 proc. (wzrost o 1,5 pp.), a Koalicja Polska PSL-Kukiz'15 - 5 proc. (wzrost o 1,7 pp.).

Po Marszu Niepodległości słabnie za to Konfederacja. Z badania dla wp.pl wynika, że ta partia nie dostałaby się do Sejmu, bo dziś mogłaby liczyć zaledwie na 2,2 proc. poparcia. Jest to aż o trzy punkty mniej niż na początku listopada.

Dużo jest wciąż osób niezdecydowanych. Aż 14 proc. badanych w sondażu IBRiS nie wie, na kogo oddać głos, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę.

Udział w wyborach zadeklarowało 49,8 proc. badanych przez IBRiS. Z czego "zdecydowanie tak" – zapowiedziało 37,6 proc. badanych , a „raczej tak" - 12,3 proc.

Z kolei odpowiedzi "raczej nie" udzieliło 17,3 proc. respondentów, a "zdecydowanie nie" - 26,7 proc. "Nie wiem" – stwierdziło 6,1 proc. ankietowanych.

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) dla wp.pl. został przeprowadzony w dniach 13-14 listopada na próbie 1100 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).