Reklama

Co dalej z PSL-Kukiz'15? "Chciałbym, ale nic na siłę"

- Na pewno niedobrze jest, gdy tak w wielu głosowaniach w ostatnim czasie politycy Kukiz'15 głosują inaczej niż większość klubu Koalicji Polskiej. To oczywiście czasem wynika z różnic programowych, czasem z podejścia jakiegoś strategicznego. To na pewno musi skłonić nas i skłania nas do refleksji nad tym wszystkim - mówi lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Aktualizacja: 21.11.2020 13:19 Publikacja: 21.11.2020 13:07

Co dalej z PSL-Kukiz'15? "Chciałbym, ale nic na siłę"

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił plan rządu na najbliższy miesiąc. Poinformował, że od 28 listopada otwarte będą centra handlowe. Do 27 grudnia zamknięte pozostaną lokale gastronomiczne, ośrodki kultury i punkty fitness. Kontynuowane będzie nauczanie zdalne.

W rozmowie z RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że propozycja rządu nie była omawiana z opozycją. - Był tylko pozorowany dialog na początku drugiej fali. Też zgłaszaliśmy swoje projekty ustaw, choćby uwolnienie niedzieli handlowych, choćby obniżka VAT-u, uruchomienie prywatnej ochrony zdrowia na rzecz leczenia pacjentów "niecovidowych" - mówił lider PSL.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Rząd przedstawia priorytety. Wojska dronowe, CPK, elektrownia atomowa i rewolucja kolejowa
Polityka
„Proszę mnie nie atakować za wypowiedzi Donalda Trumpa”. Adam Szłapka komentuje słowa prezydenta USA
polityka
Spór o nocną prohibicję w Warszawie. Koalicja Obywatelska zbiera cięgi
Polityka
Podcast „Polityczne Michałki”: Od rakietowego incydentu po awanturę o prohibicję. Polityczna dojrzałość czy amatorszczyzna?
Reklama
Reklama