Reklama
Rozwiń
Reklama

Netanjahu i Ganc porozumieli się w sprawie rządu kryzysowego

Tymczasowy premier Izraela Benjamin Netanjahu oraz jego główny rywal w wyborach Beni Ganc podpisali umowę w sprawie utworzenia tzw. kryzysowego rządu koalicyjnego.

Aktualizacja: 20.04.2020 20:04 Publikacja: 20.04.2020 19:53

Netanjahu i Ganc porozumieli się w sprawie rządu kryzysowego

Foto: AFP

adm

Prawicowy Likud, której liderem jest tymczasowy premier Izraela Benjamin Netanjahu oraz centrowy sojusz Niebiesko-Białych Ganca, porozumieli się w sprawie podziału stanowisk ministerialnych. Wspólnie zdecydowali również który z liderów będzie szefem rządu.

Mimo że szczegóły porozumienia nie zostały ujawnione, telewiza Keszet 12 poinformowała, że zostało ono podpisane na trzy lata. Przez pierwszą połowę tego okresu premierem będzie Netanjahu, przez drugą - Ganc. 

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Polityka
Trump: Putin powiedział, że to ja muszę zakończyć wojnę na Ukrainie
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Polityka
Zohran Mamdani burmistrzem Nowego Jorku. Prof. Zbigniew Lewicki: wygrał posługując się nośnymi hasłami
Polityka
Podcast „Rzecz w tym”: Lewicowa rewolucja w Nowym Jorku. Co wygrana Zohrana Mamdaniego znaczy dla USA, Trumpa i Europy
Polityka
Zohran Mamdani burmistrzem Nowego Jorku. Zły znak dla Donalda Trumpa
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Polityka
Nowojorczycy nie posłuchali Donalda Trumpa. Zohran Mamdani nowym burmistrzem
Reklama
Reklama