Aktualizacja: 03.04.2025 11:05 Publikacja: 10.12.2024 22:05
Donald Trump i Robert F. Kennedy podczas jednego z wieców przed wyborami prezydenckimi, październik 2024
Foto: PAP/EPA
List, do którego dotarł "The New York Times", to pierwszy od lat przypadek, gdy laureaci Nagrody Nobla zjednoczyli się przeciwko kandydatowi do przyszłego gabinetu. Richard Roberts, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny z 1993 r., który pomógł w jego opracowaniu., przypomniał, że grono noblistów stara się trzymać z dala od polityki, zawsze, kiedy jest to możliwe.
Tym razem jednak uznali oni, że zatwierdzenie kandydatury Kennedy'ego, zagorzałego krytyka medycyny głównego nurtu, wrogo nastawionego do naukowców i agencji, które miałby nadzorować, jest zagrożeniem, którego laureaci Nagrody Nobla nie mogli zignorować. Kwestionują przede wszystkim brak kwalifikacji kandydata w medycynie, naukach pokrewnych czy administracji, co, zdaniem noblistów, podważa jego kompetencje do kierowania departamentem odpowiedzialnym za ochronę zdrowia publicznego i finansowanie badań biomedycznych.
Węgry ogłosiły 3 kwietnia oficjalnie, że zamierzają wycofać się z Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK). Potw...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Jako kraj sprawujący obecnie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej Polska powinna być orędownikiem nowej ery st...
Negocjacje rosyjsko-amerykańskie nabierają tempa. Kończy się etap wzajemnej adoracji, zaczyna etap gróźb. Czy Do...
Poparcie dla Donalda Trumpa spadło do 43 proc., najniższego poziomu od czasu powrotu na stanowisko prezydenta St...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Prezydent USA Donald Trump miał poinformować swoje najbliższe otoczenie, w tym członków gabinetu, że Elon Musk w...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas