W niedzielę 21 kwietnia odbyła się druga tura wyborów samorządowych. Lokale wyborcze były otwarte do godz. 21:00.
W 748 gminach, w których w pierwszej turze żaden kandydat nie zdobył ponad 50 proc. głosów, Polacy wybierali wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Czytaj więcej
Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych jest niższa niż w pierwszej turze i niż w poprze...
Wybory samorządowe 2024. Wyniki sondażu exit poll
Po zamknięciu lokali wyborczych opublikowano wyniki badania exit poll ośrodka Ipsos, przeprowadzonego na zlecenie telewizji Polsat, TVN i TVP (stacje telewizyjne podzieliły się kosztami sondażu).
Sondaż exit poll został przeprowadzony w trzech miastach: we Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie. We Wrocławiu o stanowisko prezydenta urzędujący włodarz miasta Jacek Sutryk walczył z posłanką partii Polska 2050 Szymona Hołowni Izabelą Bodnar. W Krakowie w drugiej turze zmierzyli się Aleksander Miszalski (KO) i Łukasz Gibała (bezpartyjny). Z kolei w Rzeszowie o fotel prezydenta miasta walczyli ubiegający się o reelekcję Konrad Fijołek i Waldemar Szumny (PiS).