PiS znów przekłada "konferencję sił patriotycznych". Przemysław Czarnek wyjaśnia powody

Prawo i Sprawiedliwość nie zorganizuje przed wyborami samorządowymi zapowiadanej "konferencji sił patriotycznych". Powody kolejnego jej przesunięcia wyjaśnia odpowiedzialny za organizację Przemysław Czarnek.

Publikacja: 28.02.2024 17:53

Przemysław czarnek

Przemysław czarnek

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Organizację „konferencji sił patriotycznych” zapowiedział  w Święto Niepodległości prezes PiS Jarosław Kaczyński. Konferencja — lub kongres, jak zamiennie nazywano wydarzenia — miała skupić nie tylko partie polityczne, ale też organizacje patriotyczne z całej Polski.

- My chcemy, by  odbyła się w Warszawie konferencja wszystkich sił patriotycznych, ale nawet takich, które są patriotyczne, ale w takim szerszym tego słowa znaczeniu, po prostu rozumieją, że to, co się stanie, będzie dla Polski szkodliwe pod każdym względem - mówił wówczas Kaczyński, mając na myśli domniemane zmiany w traktatach unijnych.

Czytaj więcej

Jarosław Kaczyński: Walczymy, aby rząd Tuska nie powstał

Według prezesa PiS,  konferencja miała się stać „początkiem wielkiej akcji w różnych dziedzinach, bo każda wielka akcja musi się od czegoś zacząć".

„Konferencja sił patriotycznych”. Termin kilkakrotnie przesuwany

Styczniowy termin, o którym mówił Jarosław Kaczyński, nie został dotrzymany, jak oficjalnie informowano — z powodu przygotowań do "protestu wolnych Polaków”, który odbył się 11 stycznia.. Organizację konferencji przesunięto na 24 lutego, a jako osobę odpowiedzialną wskazano Przemysława Czarnka.

Lutowy termin także nie został dotrzymany, konferencję przesunięto na 2 marca.  Czarnek mówił wówczas na antenie Radia Maryja, że do Katowic, gdzie impreza miała się odbyć, zostaną zaproszone "setki organizacji pozarządowych". W programie miały być dyskusje panelowe na temat zagrożeń, jakie niesie reforma traktatów unijnych, oraz o coraz bardziej postępujących "ograniczeniach wolności" państw członkowskich i o tym, jak się im przeciwstawić. 

- To będzie kongres, który będzie pokazywał głos wolnych Polaków w tej sytuacji - mówił wówczas Czarnek.

„Konferencja sił patriotycznych” przed wyborami do PE?

O kolejnej zmianie terminu planowanego wydarzenia poinformował Wirtualną Polskę organizator, były minister edukacji.

Stwierdził, że sami uczestnicy konferencji uznali, że powinna się ona odbyć po wyborach samorządowych, a przed wyborami do Parlamentu Europejskiego i powinna być poświęcona sprawom UE, a przede wszystkim zmianom traktatów, które miałyby zmienić Unię Europejską w jedno „superpaństwo”.

Polityka
Referendum ws. aborcji. Trzeciej Drodze zabrakło podpisów do złożenia wniosku
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Polityka
Miszalski: Gibała? Nie zdziwię się jak poprze go Konfederacja
Polityka
Ustawy dot. aborcji w Sejmie. Lewica może nie zagłosować za projektem PSL
Polityka
Leszczyna o tweecie Kotuli z instrukcją wykonania aborcji: Ja bym go nie zamieściła
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Polityka
Posłowie PiS śpiewali w hotelu sejmowym piosenkę o Grzegorzu Braunie