Adam Bielan: Nie możemy milczeć ws. łamania konstytucji. Alternatywą zamieszki uliczne

Zdaniem Adama Bielana w państwie jest łamana konstytucja, a rządzący uchwałami sejmowymi chcą zmieniać porządek prawny w Polsce. - To jest precedens. My nie możemy milczeć w takiej sytuacji. Nam zresztą nasi wyborcy zarzucają brak skuteczności. Oni oczekują od nas bardziej radykalnego działania - powiedział polityk w rozmowie z Polsat News.

Publikacja: 29.01.2024 11:01

Adam Bielan: Nie możemy milczeć ws. łamania konstytucji. Alternatywą zamieszki uliczne

Foto: European Union 2022 - Source : EP/ Mathieu CUGNOT

- Jak najbardziej jesteśmy w stanie wygrywać wybory — ocenił w rozmowie z Polsat News europoseł PiS Adam Bielan. Polityk zaznaczył także, że w kolejnych wyborach nie wystarczy zebrać najwięcej głosów, a należy zdobyć większość parlamentarną. 

Mówiąc o Donaldzie Tusku i jego rządzie, Bielan stwierdził, że „mamy do czynienia z pełzającym zamachem stanu”. - Premier i jego ministrowie łamią konstytucję, łamią prawo -  powiedział. Zdaniem polityka w państwie jest łamana konstytucja, a rządzący uchwałami sejmowymi chcą zmieniać porządek prawny w Polsce. - To jest precedens. My nie możemy milczeć w takiej sytuacji. Nam z resztą nasi wyborcy zarzucają brak skuteczności. Oni oczekują od nas bardziej radykalnego działania - podkreślił. 

Jak zaznaczył Bielan, największa partia opozycyjna nie może w takiej sytuacji nie reagować. - Alternatywą są zamieszki uliczne. Jest to, żeby ludzie wyszli na ulicę i protestowali przeciwko temu rządowi w sposób przemocowy — powiedział polityk i dodał, że PiS nie chce takiego scenariusza.  

Czytaj więcej

Sondaż: Co o przejściu Kaczyńskiego na polityczną emeryturę sądzą Polacy?

Czy Jarosław Kaczyński pozostanie prezesem PiS?

Adam Bielan podczas rozmowy zapytany został także, czy w przyszłym roku będzie zmiana na fotelu prezesa PiS. Jak stwierdził, "odbędzie się kongres, co wynika ze statutu partii". Wyraził także nadzieję, że Kaczyński wystartuje w wyborach na szefa partii. 

- Prawo i Sprawiedliwość jest autorskim pomysłem Jarosława Kaczyńskiego, tak jak sama Zjednoczona Prawica była jego autorskim pomysłem. Jego odejście byłoby dużym wstrząsem - powiedział Adam Bielan. 

Polityka
Wybory samorządowe 2024: Gdzie odbędzie się II tura? Kraków, Poznań i Wrocław znów będą głosować
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Polityka
Koniec epoki Leszka Millera. Nie znajdzie się na listach do europarlamentu
Polityka
Polexit. Bryłka: Zagłosowałabym za wyjściem Polski z UE
Polityka
"To nie jest prawda". Bosak odpowiada na zarzut ambasadora Izraela
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Polityka
Wybory samorządowe 2024. Kto wygra w Krakowie? Nowy sondaż wskazuje na rolę wyborców PiS