Robert Bąkiewicz przystąpił do Suwerennej Polski. „Jest już pełnoprawnym członkiem”

Organizator Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz złożył niedawno deklarację członkowską do Suwerennej Polski i przystąpił do partii Zbigniewa Ziobry - poinformowała Wirtualna Polska.

Publikacja: 18.09.2023 15:10

Robert Bąkiewicz

Robert Bąkiewicz

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

Robert Bąkiewicz wystartuje w wyborach parlamentarnych z ostatniego miejsca na liście PiS w okręgu 17 obejmującego m.in. Radom. Bąkiewicz jest na liście kandydatem Suwerennej Polski.

Politycy PiS dystansują się od Roberta Bąkiewicza

Od kandydatury Bąkiewicza dystansowali się nawet niektórzy politycy i osoby związane z PiS.

- Nigdy bym nie umieścił go na listach wyborczych - mówił w TVN24 doradca prezydenta Andrzeja Dudy, Andrzej Zybertowicz. - Ja bym na niego nie głosował, gdybym był w Radomiu - mówił z kolei polityk PiS, minister-członek Rady Ministrów Łukasz Schreiber. - Nie musimy głosować na pana Bąkiewicza - przekonywała z kolei Jadwiga Emilewicz, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Czytaj więcej

Sondaż: Jak Polacy oceniają start Roberta Bąkiewicza z list PiS?

Tymczasem Wirtualna Polska poinformowała w poniedziałek, że Robert Bąkiewicz złożył niedawno deklarację członkowską do Suwerennej Polski.

Jak przekazał portalowi Piotr Cieplucha, sekretarz generalny partii Zbigniewa Ziobry, były prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości został przyjęty i jest już pełnoprawnym członkiem tej formacji.

Robert Bąkiewicz w Suwerennej Polsce Zbigniewa Ziobry

Politycy Suwerennej (dawniej Solidarnej) Polski już w przeszłości ciepło wypowiadali się o Bąkiewiczu. W listopadzie ub.r. Michał Wójcik, minister w KPRM, pytany, czy jego partia byłaby w stanie współpracować z narodowcami przed kolejnymi wyborami, wyraził zdziwienie, mówiąc „dlaczego pan Bąkiewicz ma być człowiekiem, który politycznie ma być marginalizowany?” - Stworzył coś wielkiego, coś dużego. (...) Ja nie widzę nic takiego, gdzie by pan Bąkiewicz gdzieś naruszał jakieś przepisy, robił coś złego. Dziękuję mu za to, że organizuje ten marsz (niepodległości - red.). Uważam, że to jest bardzo dobra inicjatywa - podkreślał. Dopytywany, czy widziałby Bąkiewicza w Sejmie, minister odparł - A dlaczego nie?

Czytaj więcej

Michał Szułdrzyński: Robert Bąkiewicz na listach PiS, czyli odrzucenie spuścizny Lecha Kaczyńskiego

- Jestem zwolennikiem szerokiego przyjmowania ludzi z różnych środowisk do Solidarnej Polski - mówię to jako osoba odpowiedzialna za struktury - deklarował Wójcik.

W latach 2017-2023 Bąkiewicz był prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości - ale z tego stanowiska został odwołany 19 lutego 2023 roku. Choć Bąkiewicz nie uznał wyników głosowania, odwołanie go ze stanowiska potwierdził sąd.

Robert Bąkiewicz wystartuje w wyborach parlamentarnych z ostatniego miejsca na liście PiS w okręgu 17 obejmującego m.in. Radom. Bąkiewicz jest na liście kandydatem Suwerennej Polski.

Politycy PiS dystansują się od Roberta Bąkiewicza

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Polityka
Dlaczego opozycja ma większe szanse wygrać wybory i komu pomoże marsz miliona?
Materiał Promocyjny
Zrównoważony transport miejski w Polsce Wschodniej: program Fundusze Europejskie
Polityka
Posłanka KO zaatakowana. Nieznany sprawca szarpał ją i groził
Polityka
Ziobro o słowach Scholza ws. afery wizowej: Jest wyjątkowo bezczelny
Polityka
Michał Wypij: Powiedzmy wprost – w polskim rządzie pracował przemytnik
Materiał Promocyjny
Politechnika Śląska uruchamia sieć kampusową 5G
Polityka
Krzysztof Brejza przerwał kampanię. „Dotarły do mnie szokujące informacje”
Polityka
Szef Gabinetu Prezydenta zawyrokował, komu może się podobać „Zielona Granica”