Władimir Putin deklaruje, że chce negocjować z Ukrainą. "USA, NATO i Kijów odmawiają"

USA i NATO odmawiają negocjacji z Rosją w kwestii zapewnienia równego bezpieczeństwa dla wszystkich krajów, a prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uchwalił, że negocjacje z Rosją są niemożliwe - powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

Publikacja: 28.07.2023 13:35

Władimir Putin

Władimir Putin

Foto: AFP

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 520

Na temat negocjacji z Ukrainą Władimir Putin wypowiedział się podczas drugiego dnia szczytu Rosja - Afryka w Petersburgu.

Putin: Problemem jest, że Ukraina nie chce rozmawiać

- Wszystkie spory powinny być rozwiązywane w drodze negocjacji, ale problem polega na tym, że oni odmawiają negocjacji z nami - mówił Putin.

Czytaj więcej

USA podjęły tajne rozmowy z Rosją w sprawie Ukrainy. Zaproponowano powtórzenie referendów

- Konflikt opiera się na tworzeniu zagrożeń dla bezpieczeństwa Rosji przez Stany Zjednoczone i NATO, a oni, powtarzam raz jeszcze, odmawiają negocjacji w kwestiach równego bezpieczeństwa dla wszystkich, w tym Rosji. Sama Ukraina, a dokładniej obecny ukraiński reżim, odmawia negocjacji. Zostało to oficjalnie ogłoszone, a ukraiński prezydent przyjął odpowiedni dekret w tej sprawie, zakazujący negocjacji - dodał prezydent Rosji.

W podobnym tonie wypowiedział się w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Czytaj więcej

Orban wzywa do rozmów z Putinem. "Zachód walczy do ostatniego Ukraińca"

- Strona rosyjska utrzymuje swoją otwartość, czego nie można powiedzieć o Ukraińcach. Ukraińcy utrzymują swoje nieprzejednane stanowisko, zwłaszcza teraz, gdy (znajdują się) w dość trudnej sytuacji, ale mimo to nadal odrzucają jakąkolwiek możliwość dialogu - powiedział.

Władze w Kijowie deklarowały, że nie są gotowe do rozpoczęcia negocjacji z Rosją, gdy wojska Władimira Putina zajmują jedną piątą terytorium kraju.

Rosja wielokrotnie powtarzała, że wszelkie rozmowy muszą uwzględniać te "nowe realia".

Władze Ukrainy komentują słowa Putina

Wypowiedź władz Rosji skomentował Mychajło Podolak.

"Tradycyjne negocjacyjne skomlenie Rosjan znów daje o sobie znać: "Nie chcą z nami rozmawiać!". Tak, odmawiają. Ponieważ to nie ma sensu. Ponieważ to Federacja Rosyjska podważa prawo międzynarodowe i globalny porządek bezpieczeństwa, zorganizowała krwawą, niesprowokowaną wojnę na dużą skalę i demonstracyjnie terroryzuje ludność cywilną innego kraju pociskami manewrującymi, zabijając tysiące ludzi. O czym tu rozmawiać i z kim? Jeśli Moskwa chce negocjować, droga jest jasna: 1. Opuścić Ukrainę. 2. Zmienić elitę polityczną.3. Uznać zbrodnie wojenne. 4. Doprowadzić do ekstradycji autorów wojny do trybunału. Czy coś nie jest jasne?" - napisał czołowy doradca w biurze prezydenta Ukrainy.

Na temat negocjacji z Ukrainą Władimir Putin wypowiedział się podczas drugiego dnia szczytu Rosja - Afryka w Petersburgu.

Putin: Problemem jest, że Ukraina nie chce rozmawiać

Pozostało 94% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Polityka
Rosja: "Rodzina na swoim" w Czeczenii. 24-letnia córka Ramzana Kadyrowa z nowym tytułem
Polityka
Charles Michel: Unia znów będzie się rozszerzać
Polityka
Finał skandalu z członkiem SS-Galizien w parlamencie: Kanada ma czarnoskórego spikera
Polityka
KE bliska porozumienia z Węgrami. Polska jedynym krajem bez miliardów z UE?
Materiał Promocyjny
SSC/GBS Leadership Program 2023
Polityka
USA. Kevin McCarthy odwołany ze stanowiska spikera Izby Reprezentantów
Polityka
Nieoficjalnie: Putin podjął decyzję ws. swojego startu w wyborach prezydenckich