Reklama
Rozwiń
Reklama

Zełenski: Potrzeba więcej ostrych sankcji na Rosję

Im ostrzejsze będą sankcje na Rosję, im więcej ograniczeń wobec państwa-terrorysty, wobec całej rosyjskiej gospodarki wojennej i osób z nią związanych, tym szybciej zakończy się rosyjska agresja - powiedział prezydent Ukrainy.

Publikacja: 22.04.2023 23:21

Zełenski: Potrzeba więcej ostrych sankcji na Rosję

Foto: AFP

mk

W sobotę weszły w życie nowe sankcje władz ukraińskich. Prezydent Ukrainy wydał dekrety wprowadzające w życie decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) o nałożeniu osobistych specjalnych ekonomicznych i innych restrykcji na 40 osób i 382 osoby prawne. Stosowne dokumenty zostały opublikowane na stronie internetowej prezydenta.

Wśród 40 osób objętych sankcjami są głównie Rosjanie, w tym senator Sulejman Kerimow i oligarcha Władimir Potanin, ale także ośmiu obywateli Mali, czterech obywateli Szwajcarii, dwóch Irańczyków i jednej osoby, której obywatelstwa nie podano. Ponadto na liście znajdują się podmioty prawne zarejestrowane we Francji, Szwajcarii, Tajwanie, Niemczech i Armenii.

W wieczornym nagraniu, opublikowanym w mediach społecznościowych, Wołodymyr Zełenski powiedział: - Im ostrzejsze będą sankcje na Rosję, im więcej ograniczeń wobec państwa-terrorysty, wobec całej rosyjskiej gospodarki wojennej i osób z nią związanych, tym szybciej zakończy się rosyjska agresja.

- Pakiety sankcji są szczegółowo opracowywane w zakresie synchronizacji z sankcjami nakładanymi na Moskwę przez naszych partnerów - dodał prezydent Zełenski. Podkreślił, że jednym z kluczowych wspólnych zadań dla każdego, kto dąży do szybszego zakończenia wojny, szybszego zwycięstwa dla Ukrainy, jest usunięcie wszelkich możliwości obchodzenia sankcji przez Rosję. - Każdy rosyjski plan, który umożliwia obejście sankcji, przedłuża tę wojnę, dodaje możliwości agresorowi - dodał.

Reklama
Reklama
Polityka
USA uderzyły w bojowników Państwa Islamskiego, którzy atakowali chrześcijan
Polityka
Rzecznik Kremla napomina Polskę: W G20 nie ma miejsca na wypaczenia i politykę
Polityka
KE reaguje na zakaz wjazdu do USA dla pięciorga Europejczyków. Wśród nich unijny komisarz
Polityka
Donald Trump wchodzi na pomnik prezydenta Kennedy’ego
Polityka
„Zestaw danych 8”. Są nowe dokumenty w sprawie Jeffreya Epsteina
Materiał Promocyjny
W kierunku zrównoważonej przyszłości – konkretne działania
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama