Bielan: W roku wyborczym Donald Tusk stosuje zasadę Goebbelsa

Potrzebujemy kilka punktów procentowych więcej, żeby uzyskać zaufanie Polaków i mieć trzecią kadencję - powiedział w TVP Info lider Partii Republikańskiej Adam Bielan.

Publikacja: 30.03.2023 22:34

Bielan: W roku wyborczym Donald Tusk stosuje zasadę Goebbelsa

Foto: Fotorzepa/ Jakub Czermiński

Bielan był gościem "Wiadomości" w TVP Info.

Polityk stwierdził, że przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi pozycja Zjednoczonej Prawicy jest "bardzo dobra", patrząc na wyniki sondaży, która dają jej "36, 37, nawet 38 proc. średniej sondażowej na 7 miesięcy przed wyborami".

Czytaj więcej

Bielan: My potrafiliśmy bez jakichkolwiek przeszkód oddać władzę

Bliski sojusznik Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że Zjednoczona Prawica będzie ciężko pracować, aby zdobyć kilka punktów procentowych więcej poparcia i uzyskać zaufanie Polaków, co ma zaowocować trzecia kadencją, co - jak zauważył Bielan - nikomu się dotąd nie udało.

Polityk wskazał, że przy "alternatywie w postaci Donalda Tuska", który proponuje to samo co w 2007 roku i nie ma dla Polaków innych propozycji, tylko "cela plus dla polityków ZP", to szanse na zwycięstwo dotychczasowa władza ma "olbrzymie".

Bielan oświadczył, że w roku wyborczym Donald Tusk stosuje "zasadę Goebbelsa – kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą".

- Widać to w przypadku tego, co mówi o swojej polityce prorosyjskiej, widać co mówi w sprawie budowy muru. Na szczęście niezależne media wykazują te jego kłamstwa - twierdzi Adam Bielan.

Bielan przywołał aferę z NCBR, w której dotacje w wysokości prawie 180 milionów złotych zostały przyznane podmiotom bez odpowiednich  kompetencji, kierowanym przez osoby powiązane z politykami władzy. Aferę ujawnili dziennikarze i posłowie KO Joński i Szczerba.

Czytaj więcej

Prokuratura i CBA badają dotacje NCBiR. Przesłuchano Jacka Żalka

Adam Bielan stwierdził, że dwaj wymienieni połowie, "najbardziej pojętni uczniowie Tuska", wypowiadali szereg kłamstw i "dlatego w tej sprawie z całą pewnością spotkamy się w sądzie".

- Chciałbym żeby we wszystkich sprawach, jak ta w NCBR, instytucje państwowe zachowywały się tak, jak dyrekcja NCBR. To dzięki takiemu zachowaniu żadna złotówka nie wypłynęła do podejrzanych firm - oświadczył Bielan.

Polityka
Jacek Nizinkiewicz: PiS uruchomiło efekt domina
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Polityka
TK cztery lata temu powinien umorzyć wniosek ws. ułaskawienia Kamińskiego
Polityka
4 czerwca - wielki marsz i święto wolności
Polityka
Górski & Cieślik: „Pójdźmy wszyscy marszem przed komisję”
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Polityka
Rusza kampania billboardowa o 800 Plus
Polityka
Echa "lex Tusk". Z rady przy prezydencie odchodzi marszałek woj. kujawsko-pomorskiego