Borys: Szukano punktu zaczepienia przeciw Magdzie Filiks

Cała ta nagonka na Mikołaja i jego rodzinę jest parszywym realizowaniem polityki, która opiera się na braku jakichkolwiek zasad moralnych - mówił Piotr Borys, poseł Koalicji Obywatelskiej, PO, w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem.

Publikacja: 13.03.2023 14:06

Piotr Borys

Piotr Borys

Foto: TV.RP.PL

Borys odniósł się do pasków informacyjnych, które pojawiły się w TVP Info, w dniu pogrzebu Mikołaja Filiksa. Stacja obarczyła w nich polityków PO odpowiedzialnością za samobójczą śmierć chłopca.

- Jest to próba zmycia z siebie odpowiedzialności za nielegalne ujawnienie tych informacji. Pani Magdalena Filiks jest osobą nieprzypadkową - wspólnie prowadziliśmy kontrole poselskie w Lasach Państwowych. Z kolei pan Dariusz Matecki, radny PiS-u i pracownik Lasów Państwowych, jako jedna z pierwszych osób upublicznił zdjęcia Magdy ze skazanym Krzysztofem F. Długo szukano jakiegokolwiek punktu zaczepienia przeciwko Magdzie. W końcu znaleziono sprawę, gdzie ona i jej dzieci zostały pokrzywdzone. Wiemy, że pan Duklanowski był 28 grudnia w szczecińskim sądzie. Nie miał on jednak prawa ujawniać danych utajnionych przez sąd – podkreślił parlamentarzysta

Procedury zadziałały: pedofil został skazany, dzieci zostały objęte opieką, a sprawa zgodnie z wyrokiem sądu została utajniona

Piotr Borys, poseł Koalicji Obywatelskiej

- Ta tragedia pokazuje nam, że musimy robić wszystko, żeby ochronić najsłabszych. Cała ta nagonka na Mikołaja i jego rodzinę jest parszywym realizowaniem polityki, która opiera się na braku jakichkolwiek zasad moralnych. Jest to podwójnie naganne, ponieważ realizują to media publiczne, za które wszyscy płacimy – dodał.

Czytaj więcej

Terlikowski o śmierci Mikołaja Filiksa: Ataki na matkę? Jak można?

Poseł PO został następnie zapytany o to, czy jego klub nie zareagował za późno na działania pedofila w swoim ugrupowaniu.

- Pedofilia zdarza się we wszystkich środowiskach. Nie wiedzieliśmy nic o tej sprawie. Dla polityków PO ta sprawa była kompletnie anonimowa i nieznana. Gdyby nie to, że Radio Szczecin ujawniło te informacje, to prawdopodobnie dalej nic byśmy o tym nie wiedzieli. To co wydarzyło się później, czyli doprowadzenie Mikołaja do śmierci, jest niewybaczalne. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić co jeszcze PO mogłaby zrobić w tej sprawie. Procedury zadziałały: pedofil został skazany, dzieci zostały objęte opieką, a sprawa zgodnie z wyrokiem sądu została utajniona. A po roku media publiczne wyciągnęły tę sprawę i ujawniły dane tych ofiar - tylko po to, żeby uderzyć w PO – stwierdził polityk.

Polityka
Sondaż: Kto premierem po wyborach? Polacy wolą Tuska od Morawieckiego
Polityka
Zandberg: Proponowałbym, żeby Morawiecki nie chomikował pieniędzy na ostatnie tygodnie kampanii
Polityka
Nie żyje senatorka PO Barbara Borys-Damięcka
Polityka
Sprawa "lex Tusk". Poseł PiS chce, żeby Polska wystąpiła o likwidację Komisji Europejskiej
Polityka
Piątek: Komisja weryfikacyjna ma na celu ukrycie powiązań PiS-u z Rosją