Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 280

Żadna ostateczna decyzja nie została podjęta i nie jest jasne, jak daleko administracja jest od takiego kroku - powiedział stacji CNN amerykański urzędnik.

Grupa Wagnera to firma wojskowa, która była mocno zaangażowana w walki na Ukrainie. Grupa ta jest często opisywana jako nieoficjalne oddziały prezydenta Władimira Putina. Od czasu powstania w 2014 roku uczestniczyła w konfliktach na całym świecie. Grupa została oskarżona o zbrodnie wojenne w Afryce, Syrii i na Ukrainie.

Grupa została założona przez rosyjskiego oligarchę, Jewgienija Prigożyna, do czego przyznał się na początku tego roku. Prigożyn to bliski współpracownik Kremla, często jest nazywany "kucharzem Putina".

Czytaj więcej

Zełenski nie wierzy w możliwość użycia przez Putina broni jądrowej

"Wagnerowcy" są już objęci sankcjami przez USA, ale administracja Bidena myśli o oznaczenie ich jako organizacji terrorystycznej.

- Gdy Ukraina nadal nabiera rozpędu na polu bitwy, prezydent Putin skupił swój gniew i swój ogień na ludności cywilnej Ukrainy - powiedział sekretarz stanu USA Antony Blinken na środowej konferencji prasowej podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO w Bukareszcie.