Reklama
Rozwiń
Reklama

Sondaż: Spada zaufanie do Tuska. Liderowi Platformy ufa tylu Polaków co Kaczyńskiemu

O blisko 5 pkt. proc. spadło zaufanie do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska - wynika z nowego sondażu IBRiS dla Onetu.

Publikacja: 04.11.2022 08:37

Donald Tusk

Donald Tusk

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

zew

Z badania wynika, że spośród polskich polityków największym zaufaniem cieszy się Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczący PO (44 proc., spadek o 2,5 pkt. proc.) - podał Onet.

Na drugim miejscu w rankingu znalazł się prezydent Andrzej Duda, któremu ufa 39,1 proc. ankietowanych (wzrost o 0,1 pkt. proc.). Na podium znalazł się także premier Mateusz Morawiecki, wiceprezes PiS (37,4 proc., spadek o 1,7 pkt.).

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Między młotem a kowadłem. Resort zdrowia w swoim pierwszym wielkim kryzysie
Polityka
Napięcie na linii Kaczyński-Nawrocki? Powodem prawa zwierząt
Polityka
Pierwsze orędzie marszałka Sejmu Włodzimierza Czarzastego: To będą dwa lata dobre dla Polski
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Polityka
Debata o dywersji na zwykłych torach, PiS w coraz większej pułapce trumpizmu
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama