Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 22.12.2020 21:07 Publikacja: 22.12.2020 21:00
Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Dwa tematy mogą zdominować początek przyszłego roku w polskiej polityce. Pierwszy to sprawność organizacji programu szczepień oraz tego, jak rząd będzie radził sobie z pandemią koronawirusa.
Drugi to reakcje Polski z Unią Europejską. W tej sprawie ważnym punktem będzie głosowanie nad ratyfikacją unijnego Funduszu Odbudowy. Dojdzie do niego najpewniej w I kwartale 2021 roku. Fundusz to kilkadziesiąt miliardów dla polskiej gospodarki, które mają pomóc w jej rozkręceniu po wyjściu z pandemii koronawirusa. Kwestia ta dzieli jednak Zjednoczoną Prawicę. Zbigniew Ziobro zadeklarował już, że jego formacja będzie głosować przeciwko. – Będziemy konsekwentni w zakresie naszego stanowiska – powiedział w trakcie konferencji prasowej, zaznaczające jednak, że mimo wszystko Solidarna Polska nie opuści koalicji rządzącej.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Dlaczego działalność małych i średnich przedsiębiorstw ma znaczenie. Wpływ przejęć MŚP na lokalne społeczności.
W południe ruszyła konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej, która rozpoczęła proces tworzenia nowego ugrupowan...
Niemal połowa Polaków pozytywnie ocenia postulat Konfederacji związany z współpracą z PiS, który zakłada stworze...
„Wobec bredni Kaczyńskiego, jeszcze raz. Polsce nie grożą demokratyczne, proeuropejskie, atlantyckie Niemcy. Ani...
Rozbudowa szybkich sieci ładowania jest szczególnie ważna dla wzrostu sprzedaży samochodów ciężarowych, bez których trudno myśleć o dekarbonizacji – ocenia Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.
„Którego z wymienionych poniżej ugrupowań nie chciałaby Pani/nie chciałby Pan najbardziej widzieć w kolejnym Sej...
Jak LegalTech i AI realnie zmieniają pracę prawnika – od automatyzacji dokumentów i analizy danych po obsługę klienta i przygotowanie do procesów sądowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas