- Jestem wśród tej grupy osób, która uważa, że szczególnie w partiach opozycyjnych przywództwo powinno przejąć młodsze pokolenie. Jestem o tym głęboko przekonana. To jest ten czas, ten moment, gdy młodsze pokolenie powinno wziąć na swoje barki odpowiedzialność za partię - powiedziała Mucha w TVP Info.

Posłanka PO zaprzeczyła jednocześnie, by uważała, że wypowiedzenia posłuszeństwa Grzegorzowie Schetynie, było dobrym rozwiązaniem. 

- Nie jest to kwestia wypowiadania posłuszeństwa, ale przekonania kolegów, żeby wzięli z nami współodpowiedzialność. Osoby, które zostaną przywódcami, powinny być młodsze - kontynuowała.

Mucha dodała natomiast, że nie jest pierwszą osobą, która mówi o potrzebie zmian. - Wyraźnie tego oczekuję, jest ku temu dobry czas. Mamy do czynienia ze zmianą, która obejmuje cały świat, nie mówię tylko o tej złej zmianie w Polsce. Zapamiętałam jeden cytat z wywiadu z Donaldem Tuskiem. Mówił, że matematyki uczył się na liczydłach. Rzeczywiście jest przekonany, że dzisiejsze młode pokolenie, które rosło w zupełnie innych warunkach, jest naprawdę inne - powiedziała posłanka.

Więcej: TVP Info.