Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 14.03.2017 20:14 Publikacja: 14.03.2017 17:10
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek
Panie Premierze, sporo środowisk katolickich i episkopat chce uruchomienia korytarzy humanitarnych, by pomóc niewielkiej liczbie osób starych lub schorowanych z obozów uchodźców w ramach gestu miłosierdzia. Od roku episkopat nie ma zgody rządu na podjęcie takich działań. Pan jest za?
Jarosław Kaczyński: Tak. Jeśli chodzi o korytarze humanitarne, pomoc nawet kilkuset chorym osobom, to ja nie mam nic przeciwko temu. To nie moja decyzja, tylko rządu, ale można ją podjąć. I trzeba pomagać. Ja chodzę do kościoła rektorskiego Redemptorystów na Nowym Mieście i utrzymujemy tam jedną rodzinę w Syrii, wdowę z synem. Tego rodzaju akcje są potrzebne i sam w nich uczestniczę.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
- Ja uważam, że sam fakt, że 30 osób z różnych partii i instytucji w państwie usiadło i rozmawiało ze sobą w spo...
Prezydent Karol Nawrocki podpisał zgodę na pobyt na terytorium Polski wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego w rama...
„Czy chciał(a)by Pani/Pan aby Szymon Hołownia, zgodnie z umową koalicyjną, przestał być marszałkiem Sejmu 15 lis...
– To był atak. Zostaliśmy przetestowani – ocenił były prezydent Andrzej Duda, odnosząc się na antenie RMF FM do...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas