Spotkanie Andrzeja Dudy z Beatą Szydło miało odbyć się przed ogłoszeniem decyzji o odwołaniu nominacji generalskich.

- Macierewicz jest człowiekiem, z którym nie da się rozmawiać i to jest podstawowy problem - powiedział człowiek z otoczenia prezydenta w rozmowie z "Faktem".

Andrzej Duda ma mieć zastrzeżenia wobec planowanych reform dowództwa. Proponowane zmiany mają wzmocnić pozycję szefa MON. Potwierdzenie tej opinii miało paść podczas obchodów Święta Wojska Polskiego. Prezydent mówił wówczas, że "armia Rzeczypospolitej Polskiej, to nie jest niczyja armia prywatna”.

Jaka była reakcja Beaty Szydło? W ubiegłym tygodniu premier powiedziała" Swoimi działaniami naraził się wielu wpływowym grupom interesów, więc ma wrogów. Powtórzę to, co mówiłam: nie widzę powodu, żeby ministra Macierewicza dymisjonować".

Z przeprowadzonego przez SW Research sondażu dla rp.pl wynika, że w maju ponad 74 proc. ankietowanych uważało, że Antoni Macierewicz powinien zostać zdymisjonowany. Czytaj więcej

O konflikt na linii Andrzej Duda - Antoni Macierewicz zapytaliśmy również po obchodach Święta Wojska Polskiego. 55 proc. ankietowanych odpowiedziało, że Andrzej Duda ma rację w konflikcie o armię. Szefa MON poparło 8 proc. respondentów. Czytaj więcej