6,7 proc. badanych uważa, że druga kadencja prezydenta Andrzeja Dudy jest "zdecydowanie dobra” - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski. 23,2 proc. osób twierdzi, że jest ona "raczej dobra”, a 20,4 proc. osób ankietowanych określa ją jako "raczej złą”. 40,2 proc. badanych ocenia działania prezydenta Dudy w drugiej kadencji "bardzo źle”.

Pozytywnie o prezydencie myślą przede wszystkim osoby, które identyfikują się ze Zjednoczoną Prawicą (88 proc. Spośród nich). Negatywną opinię mają natomiast badani wspierający opozycję (łącznie 94 proc.).

Ze sposobu, w jaki Andrzej Duda sprawuje drugą kadencję nie są zadowoleni głównie najmłodsi badani w przedziale od 18 do 29 lat. Łącznie w tej grupie 77 proc. osób uważa działania prezydenta za złe i bardzo złe. Negatywnie (61 proc.) o drugiej kadencji wypowiedzieli się także mieszkańcy wsi oraz metropolii powyżej 500 tys. mieszkańców (71 proc.).

50 proc. badanych, którzy deklarują, że swoją wiedzę o Polsce i świecie czerpie z "Wiadomości" TVP, oceniło drugą kadencję Dudy pozytywnie, a 44 proc. negatywnie - wynika z sondażu. W przypadku osób, które oglądają głównie "Fakty" TVN, było to kolejno 14 proc. i 71 proc.

Z sondażu wynika również, że 50 proc. badanych spośród osób wierzących i praktykujących ocenia działania Andrzeja Dudy pozytywnie. Wśród niewierzących i niepraktykujących jest to jedynie 1 proc.

Sondaż United Surveys z 5 marca przeprowadzono dla Wirtualnej Polski wśród 1000 osób metodą CATI.