- Zrobimy wszystko, aby to się nie odbiło na dostawach do punktów szczepień, ale prosimy o zrozumienie, gdyby nastąpiły pewne opóźnienia, przesunięcia terminów wizyt w punktach szczepień - mówił szef KPRM, koordynujący program szczepień w Polsce.

- Mimo to przygotowujemy się do dużego przyspieszenia w drugim kwartale. Mamy deklarację producentów dotyczące dostawy 15 mln szczepionek w drugim kwartale - dodał Dworczyk.

Szef KPRM zapowiedział zmiany legislacyjne "dające możliwość do kwalifikowania do szczepienia nie tylko lekarzom, ale również innym osobom - przede wszystkim personelowi medycznemu".

- To pozwoli nam przyspieszyć narodowy program szczepień - zadeklarował.

Pytany o dopuszczoną w czwartek do użycia w UE szczepionkę Johnson&Johnson Dworczyk poinformował, że pierwsze dostawy tej szczepionki mają dotrzeć do Polski w maju.

Dworczyk, w czasie konferencji na Stadionie Narodowym, gdzie istnieje od jesieni szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 mówił, że obecnie jest tam leczonych 250 pacjentów chorych na COVID-19.

- To największy szpital tymczasowy w Polsce, w skali Warszawy jest to drugi co do wielkości szpital, który przyjmuje pacjentów COVID-owych - podkreślił szef KPRM.

Dworczyk zadeklarował, że - w razie potrzeby - bazę łóżek w Szpitalu Narodowym można zwiększyć do 1 200. Obecnie, jak wyliczał, łóżek z personelem dostępnych jest w Szpitalu Narodowym 276.