Bataliony wojsk obrony przeciwlotniczej mają wziąć udział w ćwiczeniach sprawdzających gotowość bojową jednostek Związku Białorusi i Rosji, które trwają na Białorusi do 20 lutego. Jednostki wysłano na Białoruś koleją - poinformował resort obrony Rosji.

"Po przybyciu na miejsce ćwiczeń, rosyjscy żołnierze rozładują sprzęt i rozmieszczą na pozycjach, a następnie wezmą udział w ćwiczeniach obrony przeciwlotniczej jako część systemu regionalnej obrony przeciwlotniczej Białorusi i Rosji" - czytamy w komunikacie rosyjskiego Ministerstwa Obrony.

Czytaj więcej

Ambasador Rosji w Kanadzie: Nie przejmujemy się groźbami sankcji

18 stycznia wiceminister obrony Rosji, Aleksander Fomin ogłosił, że do 20 lutego na Białorusi będą trwać dwuetapowe ćwiczenia sił Związku Białorusi i Rosji.

Na Białoruś - oprócz batalionów wyposażonych w systemy S-400, w ramach sprawdzenia systemu regionalnej obrony przeciwlotniczej Białorusi i Rosji, ma zostać skierowanych 12 myśliwców Su-35, a także batalion wyposażony w samobieżne zestawy przeciwlotnicze Pancyr-S1.

Do 20 lutego na Białorusi trwają dwuetapowe ćwiczenia sił Związku Białorusi i Rosji.

14 stycznia rosyjski resort obrony ogłosił rozpoczęcie nagłej kontroli jednostek Wschodniego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.