"W Południowym Okręgu Wojskowym zakończył się etap wzmacniania współpracy pomiędzy bojowymi załogami, załogami wojsk zmechanizowanych oraz jednostkami wojskowych oddziałów i wojsk specjalnego przeznaczenia. Ponad 10 tysięcy żołnierzy powróci do miejsc stałej dyslokacji" - cytuje komunikat Południowego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej agencja Interfax.

Interfax podał, że w przeciągu miesiąca bataliony przeszły poligonowe ćwiczenia w systemie rotacyjnym.

Na początku grudnia rozpoczęły się ćwiczenia poligonowe w Zachodnim Okręgu Wojskowym, na poligonach w regionach Smoleńska, Woroneża, Briańska i Biełgorodu.

Tymczasem agencja Reutera opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia satelitarne, wykonane przez amerykańską firmę Maxar Technologies. Mają pokazywać, że Rosja rozbudowuje swoje siły na anektowanym Krymie i w pobliżu granicy z Ukrainą.

Firma Maxar przekazała, że do rosyjskiego garnizonu przybyła nowa jednostka na poziomie brygady, składająca się z kilkuset pojazdów opancerzonych, w tym bojowych wozów piechoty, czołgów, artylerii samobieżnej i sprzętu obrony przeciwlotniczej.