Reklama

Zespół ds. opieki okołoporodowej? Tylko mężczyźni, większość z Konfederacji

Z pięciu posłów płci męskiej składa się Parlamentarny Zespół ds. Opieki Okołoporodowej. Czterech z nich to posłowie Konfederacji.

Publikacja: 08.11.2021 10:09

Posłowie Konfederacji. Od lewej: Jakub Kulesza, Robert Winnicki, Artur Dziambor

Posłowie Konfederacji. Od lewej: Jakub Kulesza, Robert Winnicki, Artur Dziambor

Foto: PAP, Piotr Nowak

amk

Media społecznościowe obiegła lista, zawierająca nazwiska posłów, którzy zasiadają w Parlamentarnym Zespole do spraw Opieki Okołoporodowej.

Tą ważną kwestią zajmuje się w polskim Sejmie pięciu mężczyzn, w tym czterech - z  Konfederacji.

Są to: Jakub Kulesza, Robert Winnicki i Artur Dziambor - odpowiednio przewodniczący Zespołu i dwóch wiceprzewodniczących, oraz szeregowi członkowie: Grzegorz Braun i Paweł Szramka z PSL, jedyny przedstawiciel innego ugrupowania.

Foto: Sejm

Analiza pracy zespołu wskazuje, że zespół powstał w lutym ubiegłego roku i tylko w 2020 odbywały się jego posiedzenia.

Reklama
Reklama

Większość z nich poświęcona była problematyce porodów rodzinnych oraz zasad rozdzielania noworodków od matek oraz problemów z przestrzeganiem standardów opieki okołoporodowej.

W październiku ubiegłego roku posłowie Zespołu podjęli działania w związku z wprowadzeniem przez niektóre szpitale obowiązku zasłaniania ust i nosa przez rodzące w trakcie porodu.

Ostatnie posiedzenie Zespołu odbyło się rok temu. Posłowie zajęli się wówczas "analizą problemu oraz ustaleniem dalszych działań w sprawie wstrzymania porodów rodzinnych w niektórych szpitalach".

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Nowy sondaż partyjny: Zmiany w nastrojach. Na kogo swój głos oddaliby Polacy?
Polityka
Europoseł Polski 2050: Niewytłumaczalne, że Polski nie ma przy rozmowach pokojowych
Polityka
Jacek Gawryszewski: Afera podsłuchowa była możliwa z powodu ego polityków
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Polityka
Reforma PIP: Gra o miliardy z KPO, decydującą rolę odegra PiS?
Materiał Promocyjny
Jak rozwiązać problem rosnącej góry ubrań
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama