Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował o sprawie w mediach społecznościowych.

"Dzisiaj kończę pracę ministra, ale nadal będę wspierał prezydenta jako społeczny doradca" - oświadczył.

Czytaj więcej

Przedłużenie stanu wyjątkowego. Prezydent Duda podpisał wniosek

Spychalski podziękował prezydentowi za zaufanie. Ocenił, że służba Polsce u boku głowy państwa "to wielka odpowiedzialność i honor".

Błażej Spychalski

Błażej Spychalski

Fotorzepa, Jakub Mikulski

"Dziękuję wszystkim którzy mnie wspierali oraz tym, na których dobre słowo zawsze mogłem liczyć. Dziękuje moim współpracownikom, pracownikom biura prasowego" - napisł odchodzący minister, przekazując podziękowania także dziennikarzom "za codzienną współpracę".

Błażej Spychalski pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP od 7 września 2018 r.

Niedawno Onet podawał, że Spychalski jest bliski nominacji do zarządu Orlenu. "Według naszych rozmówców z rządu oraz z Kancelarii Prezydenta, Spychalski miałby zastąpić w zarządzie Orlenu Adama Buraka, bliskiego współpracownika Daniela Obajtka. Burak odpowiada tam za komunikację i marketing" - pisał portal.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

Rzecznik prezydenta dementował te doniesienia w mediach społecznościowych. Oświadczył, że nie zabiega o posadę członka zarządu Orlenu.

Sylwetka

Błażej Spychalski

Urodził się 16 lutego 1985 r. we Włocławku. Ukończył studia magisterskie (prawo) na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji. Od 2006 r. związany z PiS. Pracował w dziale Legislacji i Analiz Klubu Parlamentarnego PiS, a także w dziale Prezydialnym Klubu. Od 2011 r., przez cztery lata, był asystentem posła do Parlamentu Europejskiego Konrada Szymańskiego, a następnie europosła Janusza Wojciechowskiego. W 2014 r. został koordynatorem w dziale struktur partii PiS. Pełnił też funkcję prezesa zarządu Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim oraz prezesa zarządu Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w tym mieście. Był radnym sejmiku województwa łódzkiego. Od września 2018 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.