Po 19 miesiącach od złożenia wniosku o przedłużenie koncesji, 22 września, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przegłosowała przyznanie koncesji na nadawanie TVN24 w stosunku cztery do jednego.

Czytaj więcej

KRRiT podjęła decyzję w sprawie koncesji dla TVN24

- Z drugiej strony wynik głosowania KRRiT na ostatnią chwilę nawet był oczywisty i spodziewany. Pytanie co dalej, ponieważ to jeszcze trafi do Trybunału, najprawdopodobniej, a potem jest jeszcze kwestia koncesji dla pozostałych kanałów TVN-u - zauważył poseł Konfederacji.

- Ja od samego początku zwracałem uwagę na to, że nie do końca widzę wielki sukces, który może być osiągnięty, również dzięki ustawie (tzw. lex TVN - red.), która była obok - mówił też Dziambor.

Jego zdaniem gdyby tzw. lex TVN weszło w życie amerykańscy właściciele stacji dogadaliby się prawdopodobnie z koncernem Ringier Axel Springer. - Wielkim sukcesem PiS po tym całym bałaganie byłoby to, że mogliby tryumfalnie ogłosić, iż odebrali TVN Amerykanom i oddali go Niemcom - podsumował.

Hashtag #NowyWał stał się najpopularniejszym hashtagiem związanym z tematem ("Polskiego Ładu). Tutaj postrzegam jakieś szanse

Artur Dziambor, poseł Konfederacji

Pytany o "lex TVN" Dziambor stwierdził, że ta ustawa jego zdaniem nie pojawi się już w Sejmie, ponieważ PiS nie będzie chciał dalej eskalować konfliktu z USA. - Potrzebujemy sojuszników, a trochę głupio wygląda to, że obrażamy wszystkich dookoła. To był sposób na obrażenie Amerykanów, bo to jest największy biznes, który tutaj robią - dodał.

Na pytanie o najważniejsze polityczne tematy jesienią Dziambor stwierdził, że "prawdziwe tematy, nie zastępcze, ale ważne" to, po pierwsze, wszystkie tematy związane z "Polskim Ładem" PIS.

Autopromocja
Ranking Samorządów

Poznaj najlepsze samorządy w Polsce

WEŹ UDZIAŁ

- Wejście gospodarczej części "Polskiego Ładu" to uderzenie w całą klasę średnią i osoby działające na samozatrudnieniu, a to są ludzie, o których my najczęściej mówimy, bo sami jesteśmy w polityce hobbystycznie w dużej mierze, a zawodowo na działalności gospodarczej - podkreślił poseł.

Dziambor podkreślił, że Konfederacja poparłaby podniesienie kwoty wolnej od podatku gdyby była zapisana w osobnej ustawie.

Poseł Konfederacji przekonywał również, że PiS przegrał walkę o narrację ws. "Polskiego Ładu" w sieci dzięki Konfederacji, która rozpropagowała hashtag #NowyWał. - Stał się najpopularniejszym hashtagiem związanym z tym tematem. Tutaj postrzegam jakieś szanse na to, żeby ludzie zrozumieli co PiS nam robi - stwierdził.