- Polska nielegalna walczyła w czasie II wojny światowej z jednym okupantem, walczyła z okupantem sowieckim, będziemy walczyć z okupantem brukselskim. Bruksela przysyła nam namiestników, którzy mają doprowadzić Polskę do porządku, rzucić nas na kolana, żebyśmy byli może landem niemieckim, a nie dumnym państwem wolnych Polaków - mówił w Radomiu Marek Suski. 

Słowa posła PiS komentował w Polsat News Adam Bielan. - Znam pana posła Marka Suskiego od wielu lat. On słynie często z takiego bardzo barwnego języka. To nie było wystąpienie gdzieś w mediach centralnych, przemawiał na lokalnej uroczystości, choć bardzo ważnej w Radomiu - powiedział.

Czytaj więcej

Poseł PiS Marek Suski
Marek Suski: Żeby dotarło do Brukseli, że nie jesteśmy podludźmi

- Ja pod takimi słowami bym się nie podpisał. Uważam, że nie należy stosować tego rodzaju porównań w kraju, który został tak mocno dotknięty okupacją niemiecką w czasie II wojny światowej - dodał.

Bielan mówił również o opinii Komisji Europejskiej w sprawie KPO. Jego zdaniem lider PO Donald Tusk wie, że zbliża się moment, gdy decyzja w tej sprawie będzie pozytywna, dlatego "stara się podłączyć pod ten sukces".

-  W Unii Europejskiej niestety bardzo często stosuje się podwójne standardy. Inna są standardy dla państw rządzonych przez centrolewicę, a inne dla państw rządzonych przez konserwatywnych polityków.  Nie chodzi tylko o Polskę i Węgry. W tej chwili atakuje się już bardzo mocno Słowenię, w której mamy prawicowego premiera - powiedział.