Reklama

Wybory w Turcji: Erdogan niezwyciężony

Zwycięstwo prezydenta oznacza, że będzie rządził do 2023 roku, czyli 100. rocznicy utworzenia republiki tureckiej.

Aktualizacja: 24.06.2018 23:30 Publikacja: 24.06.2018 19:27

Po raz pierwszy Turcy wybierali w niedzielę zarówno prezydenta, jak i parlament

Po raz pierwszy Turcy wybierali w niedzielę zarówno prezydenta, jak i parlament

Foto: AFP

– Nasz naród dał mi tym samym mandat prezydencji i do rządzenia – oświadczył późnym wieczorem prezydent Recep Tayyip Erdogan, powołując się na „nieoficjalne wyniki wyborcze".

Kiedy to mówił państwowa agencja Anadolu informowała, że po obliczeniu 96 proc. głosów prezydent otrzymał 52,7 proc. poparcia. Jego główny konkurent Muharrem Ince z Republikańskiej Partii Ludowej (CHP) miał dostać 31 proc. głosów.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Polityka
Władimir Putin chce dalszej wojny. Usuwa ze swego otoczenia jedynego jej przeciwnika
Polityka
Emmanuel Macron przedstawi sądowi dowody, że jego żona jest kobietą
Polityka
Donald Trump uderza w Antifę. Nazywa ją organizacją terrorystyczną
Polityka
USA: Jimmy Kimmel znika z anteny ABC po uwagach o śmierci Charliego Kirka. Donald Trump nie kryje radości
Polityka
Donald Trump chce się pogodzić z Indiami, ale Narendra Modi utrzymuje dystans
Reklama
Reklama