We wtorek rzecznik rządu Piotr Mueller poinformował, że premier Mateusz Morawiecki wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o dymisję wicepremiera Jarosława Gowina, lidera koalicyjnego Porozumienia.

"Decyzją Zarządu Krajowego, Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z Klubu PiS oraz utworzą Koło Parlamentarne Porozumienia Jarosława Gowina" - poinformował w środę Jan Strzeżek, zastępca rzecznika Porozumienia.

Na konferencji prasowej w Sejmie swoje dymisje ogłosili Iwona Michałek i Andrzej Gut-Mostowy, wiceszefowie Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, na którego czele stał lider Porozumienia Jarosław Gowin. Wcześniej o rezygnacji informował też wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.

Czytaj także:
Dziambor dla "Rz": Nie ma decyzji Konfederacji ws. lex TVN

- W związku z odwołaniem Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju ja również z dniem dzisiejszym podaję się do dymisji. Uważam, że projekt, który rozpoczęliśmy razem z panem premierem Jarosławem Gowinem w ramach Zjednoczonej Prawicy to był dobry projekt - niestety, został on wczoraj przerwany, w związku z tym nie widzę możliwości pracy w resorcie i w ogóle w Zjednoczonej Prawicy bez pana premiera Jarosława Gowina - powiedziała Iwona Michałek.

- Nie zgadzam się z zarzutami, które zostały we wtorek podane przez rzecznika rządu Piotra Muellera. Nie zgadzam się z tym, co opinii publicznej jest w tej chwili przez posłów i działaczy Prawa i Sprawiedliwości przekazywane - my jako resort pracowaliśmy bardzo mocno i tylko pracowaliśmy dla dobra Polski - dodała.

- W związku z tym, że nasze drogi się w tej chwili rozeszły, dzisiaj składam dymisję ze swojego stanowiska - zadeklarowała.

O swej rezygnacji poinformował także Andrzej Gut-Mostowy, który w resorcie rozwoju, pracy i technologii odpowiadał za sprawy turystyki. - Deklaruję, że składam dymisję z funkcji sekretarza stanu - oświadczył. Dodał, że to "naturalna konsekwencja" odwołania wicepremiera Jarosława Gowina z rządu.

- Nie zgadzam się z krytycznymi głosami dotyczącymi pracy w Ministerstwie Rozwoju. Uważam, że w moim dziale, w dziale "turystyka" przez te 1,5 roku zrobiliśmy bardzo dużo, aby polska turystyka mogła przetrwać i odbudować się po pandemii - powiedział odchodzący wiceminister.

Autopromocja
LOGISTYKA.RP.PL

Branża, która napędza polską gospodarkę

CZYTAJ WIĘCEJ