Korwin-Mikke podkreśla, że kapitalizm - w odróżnieniu od socjalizmu - "jest uczciwy", bo kieruje się zasadą "Kto nie chce pracować, niech też i nie je". "Dobrobyt nie pochodzi z dotacji i zasiłków socjalnych, ale z ciężkiej i uczciwej pracy!" - zaznacza polityk.

Czytaj także: Korwin-Mikke o ustawie o IPN: Trzeba było iść w zaparte

"Kapitalizm daje bogactwo, ale gdyby socjalizm zapewniał krajowi większe bogactwo od kapitalizmu, to i tak trzeba być za kapitalizmem, bo jest to system uczciwy" - przekonuje polityk, zdaniem którego "głoszenie socjalizmu jest przestępstwem większym i groźniejszym, niż pochwalanie rabunku i kradzieży!".

Korwin-Mikke opisuje następnie obrazowo, że obecnie "dziesięciu słabeuszy trzyma za nogi jednego orła i nie pozwala mu wzlecieć". "Otóż na tym właśnie polega socjalizm!" - podkreśla. 

"Człowiek chce coś zrobić, a tu na karku siedzą mu PIP, Sanepid, dwa urzędy podatkowe i coś tam jeszcze; a on nie może wzlecieć! To jest program prawicy: otworzyć okno żeby oni mogli wzlecieć! O to chodzi żeby pozwolić ludziom latać! Żeby ludziom pozwolić działać!" - kończy swój wpis Korwin-Mikke.