Paweł Kukiz w "Jeden na jeden" mówił głównie o spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z I Prezes SN Małgorzatą Gersdorf.

Jego zdaniem sytuacja z ustawą obejmującą I Prezes wcześniejszym wiekiem emerytalnym jest podobna do tej, która miała miejsce w związku z ustawą o IPN.

- To jest próba wyjścia z twarzą z niezbyt fortunnej decyzji o objęciu Gersdorf wiekiem emerytalnym - stwierdził Kukiz. Przyznał, że choć "nie przepada" za I Prezes, mało jest prawdopodobne, aby PiS znalazł zgodne z prawem uzasadnienie skrócenia jej kadencji, która zgodnie z konstytucją trwa 6 lat.

Czytaj także: Po co Morawiecki spotkał się z Gersdorf?

Lider Kukiz'15 ocenia, że reforma sądownictwa, która się obecnie odbywa, nie jest rewolucją, ale upartyjnianie sądów jest równie niebezpieczne, jak sytuacja, w której "sędziowie sami siebie wybierali i oceniali tworząc niejako państwo w państwie". 

Polityk przypomniał postulat Kukiz"15 o instytucji sędziów pokoju, ale na jej wprowadzenie potrzeba czasu, a "PiS-owi się spieszy, żeby zawłaszczyć sądownictwo".

Kukiz uważa, że partia rządząca zrobiła bład wchodząc w poważny konflikt z Unią Europejską.

_ Trzeba było im wcześniej pokazać, na czym polegają patologie sądownicze. Taka akcja nie została przeprowadzona i pewnie skończy się tak jak z IPN, czyli "cała wstecz". Pewnie będą musieli się wycofać - ocenia Paweł Kukiz.