Na nagraniach, które opublikowano w internecie, można zobaczyć, jak Andrzej Duda mówi coś do Donalda Tuska, na co były premier reaguje śmiechem. Następnie Tusk odpowiada prezydentowi, który przytakuje. "Rozmowa musiała być miła. Miny zadowolone" - skomentowała na Twitterze dziennikarka Polsatu Magdalena Sakowska, która opublikowała nagranie ze zdarzenia.

Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, powiedział, że rozmowa "miała charakter nieformalny i prywatny".

- Gdybym powiedział, o czym była, stałaby się ona rozmową publiczną. Gdyby to była rozmowa publiczna, pewnie jej przebieg i charakter byłby tez inny, ale z racji tego, że była rozmową prywatną i nieoficjalną, to też to, co państwo zarejestrowaliście jako obrazki, jest własnością obu panów i dopóki nikt nie upoważni nas do tego, żeby tę treść przekazywać, to utrzymajmy charakter nieformalny, prywatny tej rozmowy - mówił Szczerski.

Andrzej Duda przyleciał do Nowego Jorku w niedzielę. W czasie trzydniowej wizyty w USA prezydent wziął m.in. udział w debacie generalnej podczas 73. sesji Zgromadzenia ONZ oraz w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.