Williamson od momentu objęcia stanowiska znany jest ze swojego twardego, antyrosyjskiego stanowiska. Relacje między Moskwą a Londynem są napięte od wiosny 2018 roku, kiedy to w brytyjskim Salisbury doszło do próby otrucia rosyjskim środkiem bojowym, nowiczokiem, byłego pułkownika GRU Siergieja Skripala i jego córki Julii. Wielka Brytania oskarżyła o ten zamach Rosję, Rosja zaprzecza, jakoby miała ze sprawą coś wspólnego.

Po próbie otrucia Skripala Williamson, w odpowiedzi na pytanie jak Rosja powinna odpowiedzieć na wydalenie, w ramach retorsji, rosyjskich dyplomatów z Wielkiej Brytanii, odparł, że Rosja powinna "zamknąć się i iść precz".

W ubiegłym tygodniu Williamson ostrzegał Rosję, by ta nie zadzierała z Wielką Brytanią dodając, że nowa flota myśliwców piątej generacji F-35, którą dysponuje RAF, osiągnęła gotowość operacyjną.

"Daily Mail", powołując się na źródła w otoczeniu Williamsona pisze, że minister w swoim prywatnym gabinecie na terenie resortu ma papier toaletowy z wizerunkiem Putina, który otrzymał w prezencie od jednego z gości.

- Wszyscy znamy poczucie humoru Gavina - mówi informator tabloidu.