Mówiąc o transferze z partii tworzącej Zjednoczoną Prawicę do opozycji, Sawicki podkreślił, że "polityków PiS-u, którzy z niesmakiem patrzą na to, co proponuje  Morawiecki jest więcej".

O Polsce 2050 Sawicki mówił, że jest to lewicowa siła na scenie politycznej.

- Szymon Hołownia, mimo, że ma korzenie klerykalne, chce teraz wszystkim pokazać, że jest antyklerykałem, jest antykościelny i pro-life, lewicowy. Hołownia chce być inni niż wyrósł - ocenił poseł PSL.

O roli PSL na scenie politycznej Sawicki mówił, że "jeśli nie będzie silnego, umiarkowanego centrum to te skrajności lewicy i prawicy będą się z sobą obijały i będą tworzyć się konflikty".

- Potrzeba normalności, a takie jest Polskie Stronnictwo Ludowe - dodał.

Sawicki skrytykował też zapisy "Polskiego Ładu" PiS. Jego zdaniem "rozwijając kraj po pandemii" nie należy "stawiać tylko na socjalne rozdawnictwo i dystrybucję środków", ale również "znaleźć sposób na  wzmocnienie inwestycji".

Poseł mówił też o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy. Zdaniem Sawickiego Jarosław Kaczyński nakazał Adamowi Bielanowi "skończenie Porozumienia".

- To kwestia czasu, kiedy Bielan oskubie Gowina z jego żołnierzy. Jeśli Gowin zostanie niedługo z piątką, trójką parlamentarzystów to nie będzie do niczego potrzebny Kaczyńskiemu - ocenił.