Nie tylko samolot. Rodzina Marka Kuchcińskiego w śmigłowcu

Z dokumentów wysłanych do Dowódcy Generalnego Sił Zbrojnych wynika, że we wrześniu marszałek Sejmu zamówił lot śmigłowcem. Na pokładzie, oprócz Marka Kuchcińskiego, znajdował się również jego syn - informuje Onet.pl

Publikacja: 02.08.2019 14:45

W-3A Sokół

W-3A Sokół

Foto: kkic/CC 3.0

Szefowa gabinetu Marka Kuchcińskiego Kattarzyna Mącznik zamawia loty dla marszałka Sejmu. Jedno z zamówień dotyczyło lotu datowanego na 14 września 2018 roku. Pismo w tej sprawie trafiło do Dowódcy Generalnego Sił Zbrojnych, któremu podlega wojskowe lotnictwo transportowe.

Mącznik pisze, że lot ma "tryb nagły" i ma się odbyć następnego dnia rano. Śmigłowiec "Sokół" ma wykonać lot na linii Warszawa - Rzeszów. Powrót zaplanowany jest na 16 września. Śmigłowcem podróżują trzy osoby: marszałek Sejmu, jego syn oraz oficer SOP.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Polska zamyka rosyjski konsulat w Krakowie
Polityka
Zabrze bez prezydenta. Agnieszka Rupniewska odwołana w referendum
Polityka
Sondaż partyjny: Jedna z partii koalicji rządzącej nie weszłaby do Sejmu
Polityka
Nowy sondaż prezydencki: Traci Rafał Trzaskowski, traci Karol Nawrocki
Polityka
Kłopoty prezesa NIK Mariana Banasia. Zarzuty usłyszały kolejne cztery osoby
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem