fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość

Marek Kuchciński pokryje koszty lotów z rodziną

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Jarosław Kaczyński osobiście zdecydował, że marszałek Sejmu Marek Kuchciński ma pokryć koszty przelotów swojej rodziny rządową maszyną - informuje RMF FM. Informację o pokryciu kosztów przelotu członków rodziny przez marszałka potwierdził Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu.

Radio Zet podało w czwartek, iż dotarło do dokumentów potwierdzających sześć lotów, podczas których na pokładzie rządowego samolotu znajdował się marszałek Sejmu Marek Kuchciński, członkowie jego rodziny oraz oficer Służby Ochrony Państwa. Według Radia Zet, w lotach marszałkowi Kuchcińskiemu towarzyszyli najbliżsi "w różnym składzie" - albo żona, albo córka, albo synowie. Dwa z sześciu lotów marszałek odbył na pokładzie najnowszego rządowego samolotu Gulfstream G550.

Informację o podróżach marszałka potwierdziło Centrum Informacyjne Sejmu, ale zastrzegło w komunikacie, że "każda ze zrealizowanych samolotem rządowym podróży drugiej osoby w państwie miała charakter służbowy". Według CIS, kalendarz marszałka Sejmu "jest bardzo napięty", a Kuchciński "realizuje średnio ok. 30 spotkań służbowych w miesiącu, nie licząc obowiązków podstawowych związanych z funkcjonowaniem" Sejmu.

Po ujawnieniu informacji o podróżach rządowym samolotem Kuchcińskiego w towarzystwie rodziny, Platforma Obywatelska złożyła wniosek o jego odwołanie ze stanowiska. 

Według RMF FM na informacje o podróżach Kuchcińskiego zdecydowanie zareagował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Temat, zdaniem stacji, miał być omawiany na początku odbywającej się w siedzibie partii w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej narady ws. list wyborczych. "Jarosław Kaczyński osobiście zdecydował, że Kuchciński ma pokryć koszty przelotów swojej rodziny rządową maszyną. Co więcej, stwierdził, że takie sytuacje są niedopuszczalne i nie mogą się nigdy powtórzyć" - podało radio.

Informację o zwrocie kosztów i przekazaniu ich na cele charytatywne potwierdził dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Dodał, że zgodnie z umową Kancelarii Sejmu z PLL LOT "koszty przelotów poselskich są zryczałtowane na poziomie 572,40 zł i w ten sposób zostanie ustalona wysokość przelewu".

- Marszałek Marek Kuchciński chce być świętszy od papieża. Choć ma prawo do lotów, jeżeli jest poczucie społeczne, że to brak skromności, to marszałek to naprawia - skomentował w Polsat News Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: rp.pl/ RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA