Po posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie premier Mateusz Morawiecki przedstawił proponowany skład nowego rządu, na którego czele ma stanąć.

Mateusz Morawiecki poinformował, że Ministerstwo Energii w dotychczasowym kształcie zostanie rozwiązane. Część jego kompetencji zostanie przekazana Ministerstwu Nadzoru Właścicielskiego. - Ta nazwa jeszcze zostanie uzgodniona - zastrzegł premier. - Tym ministerstwem będzie kierować pan premier Jacek Sasin. W skład tego ministerstwa wejdzie nadzór właścicielski nad większością spółek Skarbu Państwa - oświadczył.

Czytaj także:
Kim jest Tadeusz Kościński, proponowany minister finansów?

Sasin ma wypracować "najlepsze praktyki, żeby było jak najwięcej synergii pomiędzy spółkami". Jak zaznaczył Morawiecki, ma to związek ze znaczącym spowolnieniem koniunktury w strefie euro i Unii Europejskiej.

- Więc wykorzystanie wszelkich rezerw, tych również znajdujących się w spółkach leżących w domenie Skarbu Państwa, jest w naszym żywotnym interesie, i to będzie również jedno z zadań pana ministra Sasina, plus opieka nad tym całym działem, który przejdzie z Ministerstwa Energii - energetyka, górnictwo - mówił szef rządu.