Reklama

Rząd PiS o wyborach w internecie

Rząd PiS nie mówi „nie" wprowadzeniu wyborów w internecie. Zdaniem ekspertów to jednak political fiction.

Publikacja: 12.07.2017 18:54

Rząd PiS o wyborach w internecie

Foto: Fotolia

Dowód osobisty wyposażony w kartę pamięci, specjalny czytnik oraz dostęp do internetu, który umożliwia połączenie ze stroną Krajowej Komisji Wyborczej. To wszystko, czego potrzebuje mieszkaniec Estonii, by wziąć udział w wyborach bez wychodzenia z domu. Od 2007 roku można głosować tam przez internet. To jedyny kraj świata, który stosuje to rozwiązanie na szeroką skalę. Czy drugim będzie Polska? To niewykluczone – wynika z pisma, które do Sejmu skierowało MSWiA.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Rząd przedstawia priorytety. Są wojska dronowe, jest mowa o CPK
Polityka
„Proszę mnie nie atakować za wypowiedzi Donalda Trumpa”. Adam Szłapka komentuje słowa prezydenta USA
polityka
Spór o nocną prohibicję w Warszawie. Koalicja Obywatelska zbiera cięgi
Polityka
Podcast „Polityczne Michałki”: Od rakietowego incydentu po awanturę o prohibicję. Polityczna dojrzałość czy amatorszczyzna?
Reklama
Reklama