Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 02.10.2017 17:40 Publikacja: 02.10.2017 16:54
Aleksandr Szkitow
Foto: www.youtube.com
Zastępca prokuratora Symferopola Aleksandr Szkitow najpierw został zwolniony z pracy, gdyż wystąpił przeciwko filmowi „Matylda". Prokurator rozesłał do wszystkich kin na Krymie ostrzeżenie, by nie śmiały pokazywać nawet trailera filmu (przed zbliżającą się 23 października premierą filmu o romansie ostatniego cara Rosji Mikołaja II z tancerką petersburskiego balety Matyldą Krzesińską).
Jeszcze miesiąc wcześniej Szkitow zostałby za to dyskretnie nagrodzony przez przełożonych. Jednak w ostatnim czasie zmieniło się nastawienie ogromnej, rosyjskiej machiny biurokratycznej do przeciwników filmu. Nie wiadomo z jakiego powodu. Ale główna orędowniczka zakazu wyświetlania „Matyldy" deputowana Natalia Pokłonskaja (była koleżanka Szkitowa z Krymu; oboje jako prokuratorzy zdradzili Ukrainę w lutym 2014 roku i przeszli na stronę rosyjskiej armii) zaczęła krytykować przemoc stosowaną wobec twórców filmu. W więzieniu znalazł się przywódca prawosławnych ekstremistów, lider organizacji „Chrześcijańskie państwo – Święta Ruś" Aleksander Kalinin, który koordynował akcje przeciw filmowi.
Parlament Korei Południowej zagłosował za impeachmentem prezydenta Jun Suk Jeola. 3 grudnia polityk ogłosił stan wojenny. Trwał on jednak zaledwie sześć godzin – został odwołany pod naciskiem parlamentu oraz protestów społecznych.
Ludzie Donalda Trumpa rozmawiali z Białym Domem i przedstawicielami Ukrainy na temat zakończenia wojny - podaje telewizja NBC News. Z doniesień wynika, że dotychczas zespół amerykańskiego prezydenta-elekta nie przedstawił w tej kwestii żadnego konkretnego planu.
Była przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi odniosła obrażenia podczas podróży do Luksemburga i została przyjęta do szpitala na badania - poinformował jej rzecznik Ian Krager.
Centrysta Francois Bayrou został wskazany przez Emmanuela Macrona jako nowy premier Francji, po rezygnacji Michela Barniera.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Chińskie Ministerstwo Obrony w piątek po raz pierwszy odniosło się do doniesień o wzmożonej aktywności wojskowej w rejonie Tajwanu w ostatnich dniach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Ludzie Donalda Trumpa rozmawiali z Białym Domem i przedstawicielami Ukrainy na temat zakończenia wojny - podaje telewizja NBC News. Z doniesień wynika, że dotychczas zespół amerykańskiego prezydenta-elekta nie przedstawił w tej kwestii żadnego konkretnego planu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA zdecydowały o przekazaniu Ukrainie kolejnego pakietu pomocy wojskowej, tym razem o wartości 500 mln dolarów.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
#MeToo? Cieszy mnie, że zmieniają się relacje na planie, że ludzie starają się nie przekraczać granic. Hamują też agresję, chamstwo. Ograniczają niestosowne teksty - mówi Gabriela Muskała, reżyserka, scenarzystka, aktorka.
- Jesteśmy krajem który ma ponad 600 km granicy z dwoma nieprzyjaznymi krajami, Białorusią i Rosją - mówił na konferencji prasowej szef MSZ Radosław Sikorski pytany o to, dlaczego Polska wyklucza obecnie możliwość wysłania polskich żołnierzy na Ukrainę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas