Reklama

Tomasz Terlikowski: Pandemiczna odmiana histerii medialnej

Nie jestem ani lekarzem, ani specjalistą od historii pandemii, ale mam wrażenie, że najczęstszą pandemią w naszych czasach jest pandemia medialnie wywoływanej histerii.

Publikacja: 28.02.2020 17:00

Tomasz Terlikowski: Pandemiczna odmiana histerii medialnej

Foto: AFP

Właśnie z taką mamy do czynienia w przypadku koronawirusa Covid-19. Na facebookowych „tablicach" pełno jest informacji o tym, że trzeba kupić suche jedzenie, zaopatrzyć się w leki, odwołać spotkania rodzinne, wyjazdy, imprezy masowe, a najlepiej jak Kościół w Lombardii nawet publiczne msze święte (dzięki Bogu księżom samotnie pozwolili sprawować) i czekać na kolejną z cyklu medialnych apokalips. Gdybym chciał tego rodzaju przekazy traktować poważnie, to nie pozostałoby mi nic innego niż – jak to mawiał jeden z moich wykładowców – „nakryć się gazetą i czołgać na cmentarz", i to pewnie w maseczce przeciwwirusowej, żeby od kogoś się czymś nie zarazić, bo jeszcze przez przypadek umarłbym na jakąś chorobę, a nie zdrowy jak rydz (bo niestety, że umrę, to – jakkolwiek byśmy to ukrywali – rzecz pewna).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Plus Minus
„Szopy w natarciu”: Zwierzęta kontra cywilizacja
Plus Minus
„Przystanek Tworki”: Tworkowska rodzina
Plus Minus
„Dept. Q”: Policjant, który bał się złoczyńców
Plus Minus
„Pewnego razu w Paryżu”: Hołd dla miasta i wielkich nazwisk
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Plus Minus
„Survive the Island”: Między wulkanem a paszczą rekina
Reklama
Reklama