Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 14.02.2015 08:38 Publikacja: 13.02.2015 00:31
Joanna Szczepkowska
Foto: Fotorzepa/Darek Golik
Według mnie ta konwencja sama w sobie jest aktem przemocy. Protestując przeciw dyskryminacji ze względu na płeć, sama jest przykładem takiej dyskryminacji.
Ohydna jest podstępność tego aktu, w rzeczywistości będącego dekretem myśli radykalnych feministek.
Z preambuły:
„(...) uznając, że przemoc wobec kobiet jest przejawem nierównych stosunków władzy między kobietami a mężczyznami na przestrzeni wieków, które doprowadziły do dominacji mężczyzn nad kobietami i dyskryminacji kobiet, a także uniemożliwiły pełne usamodzielnienie kobiet (...)".
Fałsz: jesteśmy w zupełnie innej sytuacji niż przed wiekami. Kobiety – i w dużych miastach, i w małych – sprawują władzę. Taka sytuacja przed wiekami była nie do pomyślenia. Konwencja powinna się opierać na obecnym stanie faktycznym, a nie odwoływać do pradziejów. A socjologiczny obraz kraju zmienia się z dnia na dzień i zdecydowanie w kierunku otwarcia na kobiety. Co to oznacza? Po prostu, zgodnie z zasadą równości, współczesna konwencja powinna brać pod uwagę zarówno mężczyzn, jak i kobiety jako w równym stopniu narażonych na szeroko rozumiane akty przemocy.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
II wojna światowa wybuchnie 5 stycznia 1940 r. w wyniku sporu Niemiec z Polską o Gdańsk i dostęp Polski do morza...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
„RoadCraft” podpowiada pomysł na biznes w dobie kryzysu klimatycznego.
„Jurassic World: Odrodzenie” kolejny raz przypomina, jak chciwe są korporacje.
„Jedyni ludzie, którzy mnie lubili, odeszli” – mówi bohater animacji studia Pixar. Tak, „Elio” zaczyna się od ża...
„Kaczki. Dwa lata na piaskach” to rzecz poruszająca i bardzo szczera, a przy tym pięknie narysowana – mimo czern...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas