Kataryna: Jak przeciwnicy rządu Donalda Tuska stają się użytecznymi idiotami Donalda Trumpa

Paweł Rybicki: „Jedno z najważniejszych konserwatywnych pism w USA, »National Review«, opublikowało tekst, w którym nazwano rząd Tuska w Polsce jednym z głównych problemów do szybkiego »załatwienia« przez Trumpa. Autorzy wskazują, że polityka międzynarodowa Tuska nie ma sensu i jest szkodliwa dla Polski oraz relacji polsko-amerykańskich”.

Publikacja: 10.01.2025 06:50

Premier RP Donald Tusk

Premier RP Donald Tusk

Foto: PAP/Radek Pietruszka

Jeden z beneficjentów rządów PiS, a za nim liczni prawicowi politycy i komentatorzy, z wyraźną satysfakcją odnotowali krytyczny wobec rządu Tuska artykuł, w którym premier został nazwany „największym problemem Trumpa”. „W USA widzą, co wyrabia Tusk! Ważny tekst w »National Review«: Najlepsza opcja to zmiana kursu. Tusk powinien odłożyć »żelazne miotły«” – ekscytuje się jeden z prawicowych tygodników, bez żadnej refleksji nad wymową krytycznego wobec Polski tekstu, powodem, dla którego rząd Tuska został tak ostro zaatakowany, oraz wyartykułowanymi w nim oczekiwaniami wobec Polski.

19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Plus Minus
Co można wyczytać z priorytetów prezydencji przygotowanych przez polski rząd? Niewiele
Plus Minus
Po co organizowane są plebiscyty na słowo roku? I jakie słowa wygrywały w innych krajach
Plus Minus
Gianfranco Rosi. Artysta, który wciąż ma nadzieję
Plus Minus
„Rozmowy o ludziach i pisaniu”. Dojmujące milczenie telefonu w domu
Plus Minus
„Trojka” Izabeli Morskiej. Tożsamość i groza w cieniu Rosji