Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 07.07.2025 05:04 Publikacja: 18.11.2022 17:00
Foto: Michał Helwak
Jestem fanem serialu „Próba generalna” (HBO Max). Autorem jest Nathan Fielder, który stworzył eksperymentalny serial dokumentalny. Trudno go opisać ze względu na niezwykłość konwencji. Reżyser pozwolił swoim bohaterom na przetestowanie ich życiowych wyborów, nim zdecydują się na nie faktycznie. Często w naszym życiu zastanawiamy się przed podjęciem decyzji. W „Próbie generalnej" stworzono laboratoryjne warunki, aby móc je przetestować. Serial jest prześmiewczy, a każdy kolejny odcinek nabudowuje poczucie absurdu i głębi jednocześnie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wydawało się, że wraz z chaotycznym wycofaniem się amerykańskich wojsk z Afganistanu w 2021 r., neokonserwatyzm...
Francja w żadnym wypadku nie ma zamiaru proponować Polsce ochrony nuklearnej w stylu Stanów Zjednoczonych - mówi...
Body horrory trzymają się mocno. Teraz w „Brzydkiej siostrze” Norweżka Emilie Blichfeldt sięgnęła po baśń o Kopc...
„Super Boss Monster” przypomina, że chciwość nie popłaca. Ale czy zawsze?
Z perspektywy psychologii zbrodnia to interakcja pomiędzy sprawcą a ofiarą. W czym ta wiedza może pomóc?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas