Betonowa pustynia

Wygląda na to, że scenariusz Michała Gołkowskiego może się spełnić. W swoim powieściowym cyklu „SybirPunk" przedstawił Rosję przyszłości jako rozpadającą się cywilizację zanieczyszczoną pyłem węglowym, zatłoczoną, nieprzyjazną, odciętą od świata. Betonowa pustynia Neosibirska cuchnie też spalinami, w mrocznych zaułkach można zaś co najwyżej dostać w twarz.

Publikacja: 13.05.2022 17:00

Betonowa pustynia

Foto: materiały prasowe

To właśnie tam toczyć się będą rozgrywki wykorzystujące stworzony przez niego świat. „SybirPunk. Gra fabularna" to oczekiwany przez fanów podręcznik zawierający opis rzeczywistości i rządzących nią zasad. Jest tu wszystko, czego miłośnicy tego typu zabaw potrzebują: zarys systemu tworzenia postaci, toczenia walk i dbania o zdrowie, przewodnik po najważniejszych zakątkach Neosibirska, lista rządzących nim sił, mieszkających w nim nacji, zwyczajów i tradycji. Czyta się to świetnie, bo autorzy – w tym sam Gołkowski – obrali gawędziarski styl.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”. Kto decyduje o naszych wyborach?
Plus Minus
„Przy stoliku w Czytelniku”: Gdzie się podziały tamte stoliki
Plus Minus
„The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”: Historia pewnego czasopisma
Plus Minus
„Bug z tobą”: Więcej niż zachwyt mieszczucha wsią
Plus Minus
„Trzy czwarte”: Tylko radość jest czysta
Materiał Promocyjny
Raportowanie zrównoważonego rozwoju - CSRD/ESRS w praktyce