Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 02.07.2025 21:54 Publikacja: 22.10.2021 10:00
Abp Sławoj Leszek Głódź w 2017 r., czyli jeszcze przed karą nałożoną przez Watykan
Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
Przed państwem Sławoj Leszek Głódź, biskup polowy Wojska Polskiego (1991–2004), biskup diecezjalny warszawsko-praski i arcybiskup ad personam (2004–2008) oraz metropolita gdański (2008–2020), który latem zeszłego roku – w wieku 75 lat – przeszedł na emeryturę. Nie przeszkodziło to Watykanowi w marcu ukarać go za zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych wobec dzieci skrzywdzonych przez podlegających mu księży (do tego inne przewiny: poniżanie podwładnych, wyłudzanie pieniędzy i alkoholizm). Otrzymał zakaz zamieszkiwania na terenie diecezji gdańskiej i uczestniczenia tam w celebracjach religijnych.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Polityka nad Sekwaną to dziś pole eksperymentów, w tym wciągania do władzy partii dotąd izolowanych. Efekt – woj...
W dzisiejszym odcinku podcastu „Posłuchaj Plus Minus” Daria Chibner rozmawia z Konstantym Pilawą z Klubu Jagiell...
Urzeka mnie głębia głosu Dave’a Gahana z zespołu Depeche Mode oraz ładunek emocjonalny ukryty między jego słowam...
„28 lat później” to zwieńczenie trylogii grozy, a zarazem początek nowej serii o wirusie agresji. A przy okazji...
„Sama w Tokio” Marie Machytkovej to książka, która jest podróżą. Wciągającym odkrywaniem świata bohaterki, ale i...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas