Cristiano Ronaldo przyznał, że nie był faulowany. Sędzia odwołał rzut karny

W spotkaniu saudyjskiego Al-Nassr z irańskim Persepolis w meczu Azjatyckiej Ligi Mistrzów sędzia podyktował rzut karny, ale zmienił decyzję, po tym jak Cristiano Ronaldo, zawodnik saudyjskiej drużyny przyznał, że nie był faulowany.

Publikacja: 28.11.2023 06:03

Cristiano Ronaldo

W drugiej minucie spotkania Ronaldo, który w barwach Al Nassr gra u boku znanych z europejskich boisk Sadio Mane, Marcelo Brozovicia czy Aymerica Laporte, padł w polu karnym po kontakcie z obrońcą a sędzia wskazał na jedenasty metr. Decyzja wywołała protest zawodników irańskiej drużyny.

Al-Nassr-Persepolis 0:0: Gest fair play Cristiano Ronaldo

Wtedy jednak Portugalczyk podbiegł do arbitra i wyjaśnił mu, że nie był faulowany. W efekcie tego gestu fair play sędzia zdecydował się na anulowanie decyzji o odgwizdaniu "jedenastki".

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0. Zespół Al Nassr od 17. minuty grał w dziesiątkę po tym jak czerwoną kartkę zobaczył jeden z jego obrońców.

Mimo utraty punktów Al-Nassr prowadzi w swojej grupie Azjatyckiej Ligi Mistrzów i zapewniło sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek.

Cristiano Ronaldo, rekordzista świata pod względem liczby goli dla reprezentacji

Ronaldo w tym sezonie zagrał dla Al-Nassr w 19 meczach, strzelił w nich 18 goli i zaliczył dziewięć asyst.

Do Al-Nassr 38-letni Ronaldo przeszedł z Manchesteru United w styczniu 2023 roku. Wcześniej Portugalczyk przez lata był gwiazdą Realu Madryt.

Ronaldo jest rekordzistą świata pod względem liczby goli dla reprezentacji narodowej - w 204 meczach w jej barwach zdobył 128 goli i nadal ma szansę na poprawę tego wyniku, ponieważ nie zakończył jeszcze reprezentacyjnej kariery.

Ronaldo pięciokrotnie zdobył Złotą Piłkę przyznawaną przez "France Football" dla najlepszego piłkarza świata. Pięciokrotnie tryumfował w barwach Realu w Lidze Mistrzów. Z reprezentacją Portugalii zdobył mistrzostwo Europy w 2016 roku.