Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 02.11.2017 07:12 Publikacja: 01.11.2017 20:50
Wiceprezes Grupy Azoty Paweł Łapiński
Foto: materiały prasowe
Rz: Parlament Europejski (PE) przegłosował przepisy nakładające surowe limity obecności kadmu w nawozach. To powód, żeby już teraz martwić się o nawozowy biznes Azotów?
To jest zła informacja dla całego unijnego biznesu nawozowego. Jednak piłka wciąż jest w grze. Teraz jest czas na decyzję w Radzie UE, a następnie dialog pomiędzy Komisją Europejską, PE i Radą i mamy olbrzymie nadzieje, że te negocjacje zakończą się pomyślnie. Już w PE udało nam się przekonać do naszych racji niemal połowę europosłów. Proszę zauważyć, że poprawka nakładająca znacznie lżejsze limity kadmu nie przeszła o włos. Gdyby udało się nam przekonać dodatkowych 10 posłów z 751, poprawka by przeszła. Dlatego nie uważamy głosowania w PE za zupełną porażkę. Teraz przechodzimy na poziom Rady, czyli reprezentacji państw, i to tam rozgrywa się kolejna bitwa, w której działania rządu polskiego są kluczowe. Już od pół roku mamy zebraną tzw. mniejszość blokującą. Poza Polską przeciwko tak surowym przepisom opowiada się także Bułgaria, Hiszpania, Portugalia, Rumunia i Wielka Brytania. Oczekujemy, że wyższy limit lub przynajmniej bardzo długi okres przejściowy przy zbliżonym do oczekiwanego przez nas poziomu limitu uzyska poparcie w Radzie.
Jeśli chcemy budować silną armię, to musimy zwiększyć jej finansowanie. Jeśli tego nie zrobimy, to powinniśmy… z...
W cztery lata liczba pracujących emerytów wzrosła aż o 30 proc. To skutek dobrej koniunktury, ale i korzystnych...
Proponujemy trzy bonusy dla seniorów zachęcające do opóźnienia przejścia na emeryturę. Są one osadzone w systemi...
Mamy świetnych naukowców i doskonałe projekty. Tyle że nie widać ich zbytnio w postaci już gotowych i podbijając...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Kryzys pomocowy to czas, kiedy Polska ma okazję pokazać swoją wiarygodność, nie opuszczając partnerów nawet wted...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas