Reklama
Rozwiń

Smutny los urzędników

W dobie spadającego czytelnictwa prasy praca dziennikarza bywa frustrująca. Im mniej ludzi czyta gazety, tym mniejszy ich wpływ na debatę publiczną, na rzeczywistość, a tym samym mniejsza satysfakcja z pisania. Co jednak powiedzieć mają urzędnicy Unii Europejskiej?

Publikacja: 22.05.2017 21:11

Smutny los urzędników

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Miesiącami pracują nad raportami, choć z góry wiedzą, że ich rekomendacje trafią w próżnię. Zdumiewa mnie, że te rekomendacje mają wciąż sens, bo przecież sfrustrowani urzędnicy mogliby napisać, co im tylko ślina na język przyniesie.

Komisja Europejska opublikowała w poniedziałek doroczny zbiór zaleceń dotyczących polityki fiskalnej i gospodarczej państw członkowskich UE. W rozdziale poświęconym Polsce powtórzone zostały praktycznie te same rekomendacje co w poprzednich latach. Nie różnią się one też od recept, które wypisują nam inne instytucje międzynarodowe, takie jak Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Organizacja ds. Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Wniosek z tego jeden: wszyscy ekonomiści w zasadzie zgadzają się co do tego, jakie reformy są Polsce potrzebne, aby mogła utrzymać wysokie tempo wzrostu gospodarczego i utrzymać stabilność finansów publicznych. Tyle że niewiele z tego wynika. A szkoda.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Opinie Ekonomiczne
Ptak-Iglewska: USA zostawiają w biedzie swoich obywateli. To co mają dla UE?
Opinie Ekonomiczne
Bartłomiej Sawicki: Rachunki za prąd „all inclusive” albo elastyczne taryfy
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Pałac Prezydencki domem biesiadnym? Pomysł na biznes pod słynnym żyrandolem
Opinie Ekonomiczne
Prof. Tryjanowski: Energetyka została zamknięta w plemiennych bańkach
Opinie Ekonomiczne
Bogusław Chrabota: Upały dołują światowe PKB